35 jaar nadat ze als student in De Kansel kwam werken, neemt zaakvoerster Mieke De Winter op 57-jarige afscheid van het restaurant dat haar leven decennialang bepaalde.
Mieke De Winter is al jarenlang hét gezicht van restaurant De Kansel, gelegen in de Muntstraat. “In 1986, toen ik 22 jaar was, begon ik er als student te werken. Op dat moment bestond De Kansel twee jaar (sinds 1984, nvdr.) Ik werkte eigenlijk liever dan dat ik studeerde en ik begon al vrij snel voltijds in De Kansel te werken. Meer zelfs, van ‘86 tot ‘90 woonde ik zelfs boven het restaurant. In 1990 nam ik de zaak dan over van Jan Vandenberg, die mij vier jaar eerder vast in dienst had aangenomen. En zo was ik plots zaakvoerster, op mijn 26 (lacht). In het begin van de jaren ‘90 zijn we overgeschakeld van eetcafé met een beperkte kaart naar restaurant. In ‘94-’95 waren de verbouwingen klaar en werd het een echt restaurant met Belgische keuken. De focus lag vanaf dan op groepen, toeristen en uiteraard de vaste klanten”, vertelt Mieke.
Doorheen de jaren zag Mieke de stad Leuven evolueren. “De stad is meer belang gaan besteden aan horeca, vooral in de zomer. Evenementen zoals Beleuvenissen en Hapje Tapje hebben daar echt aan bijgedragen. Alles ging eigenlijk goed tot corona er kwam. Op dat moment, begin 2020, deed ik mijn werk dolgraag, al was het soms wel erg arbeidsintensief. Ik had een groot verantwoordelijkheidsgevoel voor mijn personeel. Voor corona was dat allemaal geen probleem, maar sindsdien bleek het verschil tussen winst en verlies toch een dunne lijn. Omdat wij prijs-kwaliteit toch een goed restaurant zijn, waren er geen grote marges te verdienen op het eten. Daarnaast waren de steunmaatregelen van de regering goed, maar jammer genoeg niet voldoende om het hoofd boven water te houden. De regering heeft te zwart-wit geredeneerd. Er is een groot verschil tussen een restaurant met één iemand in dienst of een restaurant met zeven mensen in dienst. Ik wilde nooit iemand ontslaan uit mijn geweldige ploeg, ook al gingen de zaken sinds de heropening minder goed. Er kwamen bijvoorbeeld veel minder toeristen over de vloer”, zegt Mieke.