Vlaams Parlementslid Frédéric Erens (Vlaams Belang) zit hele nacht opgesloten op toilet: “Poetsvrouw moest hem bevrijden”

Door: Ann Peeters
Keerbergen
Afbeelding
Frédéric Erens

Vlaams Parlementslid Frédéric Erens (Vlaams Belang) uit Keerbergen heeft een volledige nacht opgesloten gezeten in een toilet van het Vlaams Parlement in Brussel, weet Belga. Het slot van de deur blokkeerde toen hij voor zijn vertrek naar huis nog naar het toilet ging. Pas de volgende ochtend om 6 uur kon een poetsvrouw hem bevrijden.

Erens had die avond nog een vergadering in het Huis van de Vlaamse Volksvertegenwoordigers, een bijgebouw waar de fracties hun kantoren hebben. Voor hij rond 17 uur naar huis vertrok, ging hij nog even naar het toilet. Daar liep het mis. "Een onderdeel brak af en ik kon er niet meer uit", vertelt Erens. Hij probeerde de aandacht te trekken door op de deur te bonken, maar niemand hoorde hem. "De meeste collega’s waren net vertrokken en ik was alleen in het gebouw."

Ook zijn gsm kon hem niet uit de benarde situatie helpen, want die lag nog op zijn bureau. "Voor één keer liet ik mijn gsm eens op mijn bureau liggen. Ik vond dat heel dwaas. Ik wou mijn schermpje eens een keer niet meenemen en net dan had ik het wel nodig", zegt hij.

Erens bleef op de deur kloppen in de hoop dat er nog een bewaker zou passeren. Dat gebeurde niet, waardoor hij de hele nacht in de toiletruimte moest doorbrengen. Rond 6 uur ‘s ochtends kwam er uiteindelijk hulp. "Ik zag het licht aangaan en wist dat iemand mij eindelijk kon bevrijden."

Tijdens zijn lange verblijf ontstond bovendien een probleem met de luchtverversing. Die werkt alleen wanneer er beweging in de toiletruimte wordt gedetecteerd, waardoor de aanvoer van verse zuurstof stilviel. "Die ruimtes zijn niet gemaakt om 13 uur in te verblijven", lacht Erens. "Ik heb wel nog wat gaten in de deur gemaakt met een metalen voorwerp uit het toilet om wat lucht te krijgen."

Het parlementslid bleek na zijn bevrijding versuft door het zuurstofgebrek. Hij trok voor een controle naar het ziekenhuis en stelt het intussen goed.

Afbeelding
KU Leuven opent rouwregister na verdwijning professor Hector Patmore (45) in Schotland 20 uur geleden
Afbeelding
Herent betaalt 15.000 euro voor promofilmpje met kabouter Harry van Herent, N-VA misnoegd 21 uur geleden
Afbeelding
Voormalige grote baas bij OHL Peter Willems ontslagen als CEO van Belgische voetbalbond 23 uur geleden