De bekende Leuvense muziekhandel Leo Caerts in de Naamsestraat sluit op 1 mei 2028 de deuren. Leo, Karina, Lieve en Kristine Caerts gaan na bijna vijftig jaar met pensioen. De Rockschool, die al meer dan twintig jaar boven de winkel gevestigd is, neemt de vrijgekomen winkelruimte over en breidt haar werking uit.
De familiezaak werd in 1978 opgericht door Leonardus Caerts. Leo en Karina hielpen als tieners al mee en bouwden de winkel verder uit tot een vaste waarde voor muzikanten uit Leuven en omgeving. “We hebben bijna 50 jaar met veel plezier in de winkel gewerkt. Maar fietsvakanties, de kleinkinderen en het leven buiten de winkel beginnen stilaan meer onze aandacht te krijgen”, vertelt Leo Caerts.
Voor het afscheid wordt 2027 een feestjaar met optredens, demonstraties, acties en koopjes. Vanaf november 2026 blijft de winkel ook op donderdag gesloten.
De Rockschool, die momenteel ruim 600 leerlingen telt, zal vanaf mei 2028 uitbreiden naar de huidige winkelruimte op nummer 94. De muziekschool wil er onder meer extra repetitie- en leslokalen inrichten. Severin Caerts, coördinator van De Rockschool, ziet de uitbreiding als een kans om de muzikale familietraditie voort te zetten.
Hoewel de huidige muziekwinkel stopt, wordt nog onderzocht of een beperkte winkelwerking onder de naam Leo Caerts kan blijven bestaan, met aandacht voor reparaties, service en de aan- en verkoop van gitaren en piano’s.
“Dat hier muziek zal blijven klinken, vinden we heel mooi. We geven de fakkel liever door dan ze uit te blazen”, besluit Leo Caerts.