Stageco uit Haacht bouwt vechtarena bij het Witte Huis

Door: Ann Peeters
Haacht
Afbeelding

Het Haachtse podiumbedrijf Stageco bouwde in Washington een grote stalen vechtarena vlakbij het Witte Huis. De constructie maakt deel uit van de festiviteiten rond de 250e verjaardag van de Verenigde Staten op 4 juli. De arena zal echter al op 14 juni in gebruik worden genomen, de dag waarop president Donald Trump zijn 80e verjaardag viert.

Stageco plaatst in Washington een boogconstructie van bijna 30 meter hoog, met een spanwijdte van meer dan 146 meter. Stageco is wereldwijd actief in de bouw van grote podia en tijdelijke constructies. In België is het bedrijf vooral bekend van de podia op Rock Werchter. Doorheen de jaren groeide het uit tot een internationale speler die onder meer werkt voor grote concerttournees en sportevenementen.

Het bedrijf heeft al drie decennia een vestiging in de Verenigde Staten, waar naast muziekproducties ook veel sportgerelateerde opdrachten worden uitgevoerd. Volgens Stageco kwam de opdracht er via een vaste Amerikaanse partner. Het bedrijf benadrukt dat het eerder al voor verschillende Amerikaanse presidentiële evenementen werkte en dat de samenwerking geen politieke betekenis heeft.