Gezocht: foto’s en verhalen van lekkere Leuvense plekken

Leuven
Pepermans
Pepermans

Het Centrum Agrarische Geschiedenis en het Stadsarchief schrijven samen een boek over lekkere plekken in Leuven van het jaar 1800 tot nu. Jij kan hen helpen.

Het Centrum Agrarische Geschiedenis en het Stadsarchief zoeken foto’s en verhalen van Leuvense cafés, restaurants, frietkoten, marktkramen, buurtwinkels, enz. van het jaar 1800 tot nu. In het kader van het publieksproject ‘Verbeelding van voedsel’, een initiatief van Erfgoedlabo Leuven en partners, onderzoekt CAG de “food environment” van het 19de- en 20ste-eeuwse Leuven en de beelden die daarmee gepaard gingen. 

Bij welke beenhouwer of bakker deed jij vroeger inkopen? Kwam er een melkboer aan huis? En waar was ook alweer de eerste supermarkt of het eerste fastfoodrestaurant in Leuven? 

“In 2023 gaan we op zoek naar de wijze waarop voeding en voedselplekken zichtbaar waren in het straatbeeld. Denk bijvoorbeeld aan affiches en advertenties voor voedingsproducten en -producenten, muurreclames en porseleinkaarten, foto’s van winkelvitrines en markten”, zegt Liesbeth Geussens.

“Dit beeldmateriaal wordt in kaart gebracht en een representatieve selectie wordt gedigitaliseerd en ontsloten via onze beeldbank. Tevens dient dit als basis voor de publieksgerichte acties die CAG plant in 2024, zoals een workshop, publicatie en een tentoonstelling.”

Heb je foto’s of verhalen van lekkere plekken? Stuur ze voor 31 januari 2024 naar greet.draye@cagnet.be of bel 016 32 35 47.

Agentschap Natuur en Bos
Bertem gaat everzwijnen laten bejagen na overlast in Leefdaal 7 uur geleden
Afbeelding
Politiezone Lubbeek onthult jaarcijfers: veel inbraken in Bierbeek en Lubbeek, Holsbeek bleef meer buiten schot 8 uur geleden
Afbeelding
Gratis drinkwater op evenementen voorlopig geen prioriteit in Herent 8 uur geleden