Voor het personeel van de spoeddienst van UZ Leuven is de maat vol, ze voerden maandagmiddag een kleine actie, krijgen ze geen gehoor bij de directie, gaan ze staken.
De personeelsleden van de vroege shift verzamelden aan de trappen op het plein om actie te voeren voor meer personeel, een beter opnamebeleid en werkbare en patiëntveilige infrastructuur.
“Het probleem is al een hele tijd aan de gang, maar nu is de maat vol”, zeggen de verpleegkundigen. “We werken voortdurend met een personeelstekort en onze overuren blijven zich opstapelen. Het patiëntenaantal neemt alsmaar toe, terwijl het personeelsbestand daalt, waardoor ook de personeelstevredenheid daalt.”
De gevolgen zijn sommige dagen niet te overzien: “Er is een overcrowding op de spoed, met lange wachttijden tot gevolg. De instroom, doorstroom en uitstroom verloopt niet optimaal. Wij vragen aan uz Leuven om ook eens voor hun verpleegkundigen te zorgen, want wij kunnen de patiëntveiligheid niet meer garanderen.”
Na de actie was er een vergadering van een half uur ingepland bij de directie, die aan de hand van een 31-puntenplan feedback gaf over hun inspanningen.
Op 1 februari zullen de vakbonden overleggen met de verpleegkundigen. Als blijkt dat hun actie onvoldoende gehoor en opvolging krijgt door de directie, zal er gestaakt worden.