Walter Pico Michiels (58) werd deze woensdag bij de Leuvense strafrechter verwacht. Hij moest er zich komen verantwoorden voor enkele feiten gepleegd onder invloed. Zijn internering werd gevraagd.
Walter Michiels is sinds 22 april vrij. Zijn verblijf in de Leuvense hulpgevangenis verliep niet zonder slag of stoot. Hij werd onderzocht door een gerechtsdeskundige het verdict was duidelijkPico was rijp voor internering. Zelf vindt de aan lager wal geraakte acteur het allemaal larie en apekool. Dat bleek duidelijk uit zijn afwezigheid. Hij moest er uitleg komen geven over drie gebeurtenissen uit 2021, zo meldde HLN.
Op 16 mei zat de vijftiger aan zijn chalet in Kessel-Lo zeven scoutsjongeren achterna, bij deze achtervolging had hij een hakbijl vast. Nadat hij daarmee had gesmeten, bediende hij zich van een mes. De politie nam hem mee, maar lang bleef het niet rustig. Begin juni trakteerde de voormalige acteur zichzelf op een nieuw paar schoenen in de Leuvense Action, zijn oud paar liet hij er achter in de rekken. Jammer genoeg voor Michiels lieten de bewakingsbeelden weinig aan het toeval over. Finaal werd hij midden november aangetroffen met een dolkmes in Kessel-Lo, hij meldde dat hij die nodig had om te werken in het bos.
Sinds zijn vrijlating zou hij zich terug hebben getrokken naar zijn chalet in Kessel-Lo. Begin juni weet hij of de door het parket gevraagde internering zal uitgesproken worden door de rechter.