Lunch Garden failliet, maar doorstart voor 42 restaurants

20 januari 2025 | 09u41 | Gepost door annpeeters
lunch garden

Maandagochtend was er een bijzondere ondernemingsraad bij restaurantketen Lunch Garden. Zoals gevreesd, is het faillissement aangevraagd, maar er is ook goed nieuws.

De directie kondigde maandag aan dat er een doorstart komt voor 42 van de 62 restaurants. CIM Capital zal de 42 restaurants die goed draaien overnemen. “Dit is een bijzonder zware beslissing, maar het is de enige manier om aan een duurzame toekomst te bouwen en zoveel mogelijk jobs te behouden”, zegt Stephan Brouwers, de CEO van Lunch Garden. "De verplichte sluitingen tijdens de coronapandemie hadden een diepgaande financiële impact die nog steeds voelbaar is. Bepaalde vestigingen trokken de prestaties van de hele keten naar beneden, en de kosten stegen door hoge inflatie en indexeringen. Er was de voorbije twee jaar wel een positieve trend in de omzet en operationele winst, maar die bleek onvoldoende om de noodzakelijke investeringen te dragen. Daardoor moest aandeelhouder ICG geld blijven injecteren, en dat was niet langer houdbaar.”

Doorstart

“We kijken nu uit naar een nieuwe fase met een nieuw aandeelhouderschap om Lunch Garden verder te versterken en toekomstbestendig te maken.”

Voorlopig is het nog onduidelijk welke restaurants een doorstart zullen maken. Naar wij vernamen, zijn het vooral de vestigingen aan snelwegen die slecht draaien. Het restaurant in Korbeek-Lo staat in de top 10 van best draaiende vestigingen, daar hoeven ze zich wellicht geen zorgen te maken. 

 

 

lunch garden

Lees meer over