Ongeveer vier en een half jaar na het overlijden van student Sanda Dia is het laatste juridische punt gezet in het proces. Het Antwerpse hof van beroep gaf aan 18 Reuzegommers werkstraffen en boetes.
Voor het toedienen van schadelijke stoffen, zoals de veelbesproken de vissaus, en voor schuldig verzuim werden ze vrijgesproken. Hierdoor ontstond er bij de familie van het slachtoffer en in de samenleving flinke verontwaardiging.
Omdat het proces voor het hof van beroep gevoerd werd, dat al een eindpunt betekent qua rechtbank en zeker om in beroep te gaan, was enkel het Hof van Cassatie een optie. Tenminste als er moet bekeken worden of de rechtszaak correct verlopen was en of de uitspraak de wet had gevolgd. Indien iemand van de betrokkenen naar het Hof van Cassatie zou stappen, moet bekeken worden of het proces van nul helemaal moet opgestart worden, zo wisten ze bij de VRT.
Van de 18 veroordeelden, het openbaar ministerie of de burgerlijke partij, zijnde de familie van Sanda, besloot niemand dus om de cassatiepiste te betreden.