N-VA pakt Podiumkunstenzaal aan: “Meer dan 80 miljoen euro, wie zal dat betalen?”

Leuven
Afbeelding

Het college van burgemeester en schepenen keurde vrijdag het definitieve ontwerp van het Londense bureau Sergison Bates architects voor de Podiumkunstenzaal goed. “Het ziet er weliswaar allemaal heel

“Leuven rekent op subsidies van Vlaanderen, maar die zijn nog lang niet toegekend. En toch dient het stadsbestuur al een vergunningsaanvraag in en kondigt het aan de werken in 2024 te zullen opstarten. Dat is gewoon slecht bestuur. Je begint toch ook geen huis te bouwen, als je niet weet hoe je de aannemer zal betalen?”, klinkt het.

 ”De kostprijs van 80 miljoen euro is bovendien meer dan een verdubbeling vergeleken met de in 2017 bij de projectdefinitie vooropgestelde prijs van ongeveer 40 miljoen euro. De kostprijs is op enkele jaren tijd - en nog voor de eerste steen gelegd is - dus meer dan verdubbeld. En dan werd er in die raming nog geen rekening gehouden met de wereldwijd steeds maar duurder wordende prijzen van grondstoffen. Zo zijn prijsstijgingen met 30 % voor grondstoffen als staal, glas, aluminium, hout, helaas geen uitzonderingen meer. Waar zal dit eindigen? Wij kunnen alleen maar hopen dat het stadsbestuur de voorbereidende studieopdrachten, waar minister Jambon recent geld voor vrijmaakte, niet alleen zal aanwenden om dit dossier verder voor te bereiden, maar ook zal gebruiken om te laten onderzoeken welke alternatieve mogelijkheden er zijn om kosten te besparen. Daarnaast blijven wij ons tevens nog steeds zorgen om de mobiliteit rond de Podiumkunstensite en stellen wij vast dat er nog steeds geen sluitend plan van exploitatie werd opgemaakt. Vooraleer we daar een gebouw gaan neerzetten, moeten we toch ook weten hoe het gaat uitgebaat worden en wat die exploitatie gaat kosten, niet?”, zo besluit de Leuvense N-VA.