Na berichten over illegale rave dit weekend in Glabbeek neemt burgemeester al maatregelen: “Welkom zijn ze niet”

Regio Leuven
Afbeelding

De gemeente Glabbeek neemt forse veiligheidsmaatregelen nadat de federale politie waarschuwde voor een illegale rave dit weekend in de regio tussen Tienen en Diest.

Eerder, in 2013, werd het oude militaire domein in Attenrode-Wever al eens gekraakt voor een illegale rave.  De burgemeester liet toen, met de ondersteuning van de federale politie, het gebeuren stilleggen en ontruimen. “Het oud militair domein van Attenrode-Wever is dus bekend in het ravemilieu. Vermoedelijk zal men niet kiezen om naar het oud militair domein van Goetsenhoven te gaan, maar zullen ze opteren voor een domein waar veel minder activiteit is. De enige oude militaire domeinen die vandaag volledig leeg staan in de regio zijn die van Attenrode-Wever en Vissenaken. Het oud militair domein van Attenrode-Wever werd door defensie enkele jaren geleden verkocht aan een bedrijf uit Luxemburg”, zegt Glabbeeks burgemeester Peter Reekmans (Dorpspartij) op zijn sociale media.

Hij neemt alvast geen enkel risico en riep donderdag de gemeentelijke veiligheidscel samen. Daar werd beslist om nog voor het weekend heel wat veiligheidsmaatregelen te nemen en alle toegangswegen van het oud militair domein van Attenrode-Wever te barricaderen met zeecontainers. “Deze zware containers kan men dus niet aan de kant duwen om het oud militair domein te kunnen betreden met voertuigen. Het oud militair domein wordt onder verhoogde controle van de politie geplaatst waarbij onder ander politiedrones worden ingezet. Naast de lokale politie werd ook de federale politie stand-by gezet om snel te kunnen uitrukken. Glabbeek zal het dus niet zover meer laten komen zoals in 2013 of zoals het recent in Sint-Truiden het geval was.”

Volgens de burgemeester toont het feit dat er nu al in besloten groepen op het internet binnen het ravemilieu sprake is van een nieuwe rave op een oud militair domein aan dat het risico groot is. 

“Dit is de gekende werkwijze bij illegale raves, de regio en de periode is ruim op voorhand bekend, maar de juiste locatie en tijdstip wordt pas op het laatste moment aan de deelnemers gecommuniceerd. Glabbeek kiest er bewust voor nu ook op voorhand te communiceren, zodat alle deelnemers die voor een illegale rave naar Glabbeek denken te kunnen afzakken duidelijk op voorhand weten dat hun feestplannen in ons dorp tijdverlies zijn. Enkel door nu preventief snel te schakelen kan je als burgemeester absurde toestanden zoals onlangs in Sint-Truiden maximaal vermijden.”

Luc in zijn wereldvermaarde Oesterbar.
Bekende Leuvenaar Luc Van Innis van Oesterbar en Vini Pure plots overleden 22 uur geleden
Illustratiebeeld.
Defecte bus staat klem op Lüdenscheidsingel in Leuven 23 uur geleden
Afbeelding
Minimarket Dekrem sluit na 130 jaar de deuren: laatste winkel verdwijnt uit dorpscentrum Kampenhout gisteren