Vrijwilligerskorps Lubbeek opgericht: zo’n 40 jongvolwassenen tekenen present

Lubbeek
Afbeelding
Illustratiebeeld.

De Lubbeekse gemeenteraad heeft unaniem het vrijwilligerskorps van Lubbeek goedgekeurd. “Dit is een grote stap voorwaarts in hogere gemeentelijke weerbaarheid bij rampen en crisissen”, klinkt het.

Gisteravond beraadslaagde de gemeenteraad over ons voorstel tot oprichting van het Vrijwilligerskorps Lubbeek. Er werden enkele vragen en bedenkingen geuit maar alle gemeenteraadsleden stemden finaal voor en wensen dit initiatief - een primeur in het land - een eerlijke kans te geven.

Op 5 november vindt de eerste opleidingsdag al plaats. Een veertigtal Lubbeekse jongvolwassenen zal deelnemen.

Burgemeester Theo Francken (N-VA): “Ik ben verheugd dat alle partijen ons voorstel tot oprichting van het Vrijwilligerskorps Lubbeek steunen. De unanieme politieke steun om een stevige tweedelijnshulpverlening uit te bouwen in Lubbeek is een opsteker. Alles is klaar om de opleiding te starten.” Hij gaat verder: “Een veertigtal jongvolwassenen zullen opleidingen krijgen in EHBO, brandpreventie, psychosociale hulpverlening, schadeclaims en verzekeringen, waterhuishouding, rampenplanning, crisiscommunicatie en zo veel meer. We verhogen de weerbaarheid van onze samenleving en zorgen ervoor dat we beter voorbereid zijn op de toekomst. Intensere klimatologische fenomenen zoals stormen, hittegolven, stortbuien. zullen hoogstwaarschijnlijk ook West-Europa te beurt vallen. De eerstelijnsdiensten (brandweer, politie, defensie, civiele bescherming) zijn top in ons land, maar de tweede lijn is bijzonder mager bedeeld. Hier doen we nu iets aan.”

De opleidingen starten in november en eindigen in maart. “Op het einde krijgen de leden van het Vrijwilligerskorps Lubbeek een certificaat van de gemeente en een veiligheidshesje met het ‘Vrijwilligerskorps Lubbeek’-logo op. De gouverneur van Vlaams-Brabant zal die hesjes uitreiken, hopelijk kan ook Vlaams Minister-President Jan Jambon, bevoegd voor het vrijwilligerswerk in Vlaanderen, aanwezig zijn. Er zullen uiteraard ook oefeningen en terugkomdagen georganiseerd worden. We laten deze opgeleide groep niet los”, aldus Francken.

Lubbeeks schepen van Jeugd en Welzijn Hugo Simoens (CD&V) ziet nog meer voordelen aan dit nieuwe initiatief. “Onze samenleving heeft nood aan mensen die hun roeping vinden in de zorg, bij onze politie of brandweer. Mensen die voor anderen willen zorgen en hun beschermen. Binnen ons vrijwilligerskorps helpen we jongeren die verantwoordelijkheid willen nemen om dit te doen in hun vrije tijd, maar laten we hun ook kennis maken met de mogelijkheden in hun verdere leven. Voor sommige van deze jongeren zal de interesse tot een roeping uitgroeien. Zo wordt dienstbaarheid voor Lubbeek, dienstbaarheid voor onze hele gemeenschap”, vindt Simoens.

“Mijn droom van meer helpende handen van en voor Lubbeek komt dichterbij. In deze tijden moeten we meer durven teruggrijpen naar de prachtige slagzin van de gewezen Amerikaanse president John F. Kennedy: ‘Vraag niet wat uw land voor u kan doen, vraag wel wat u voor uw land kan doen.’” “Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country”, zo besluit burgemeester Francken.