Tien jaar cel voor duo dat achter steekpartij op Grote Markt in Leuven zat

Illustratiebeeld

De Leuvense strafrechter heeft twee mannen veroordeeld tot tien jaar cel voor poging tot moord op twee andere mannen. Beiden waren betrokken bij een steekpartij met twee zwaargewonde slachtoffers op de Leuvense Grote Markt in de vroegere ochtend van zondag 8 oktober 2023.

De slachtoffers waren twee Antwerpenaars, onder wie de zelfverklaarde 'King of Antwerpen'. Messentrekker Zahidullah Z. is sinds de feiten in oktober 2023 spoorloos. Zijn onmiddellijke aanhouding werd uitgesproken en bevolen. Dat werd gedaan omdat de kans groot is dat hij op de vlucht is voor zijn straf. Opdrachtgever Farid D. was wel aanwezig tijdens de rechtszaak. Farid D. vond ondertussen werk en rijdt met een schoolbus in Aarschot rond, dat is eveneens zijn woonplaats naar waar hij recent verhuisde. Die ochtend spraken beide partijen af om 'een handelsgeschil' uit te klaren. Hoe dat afliep is ondertussen geweten. Beiden kregen tien jaar cel omdat de opdrachtgever volgens de rechter een doorslaggevende rol speelde in deze zaak. 

"Het onderzoek maakte ook duidelijk dat de feiten niet gepleegd werden in een plotse opwelling van woede, maar dat er duidelijk sprake was van planmatig handelen en van voorbedachtheid. De slachtoffers waren niet gewapend en toonden geen intentie tot het stellen van daden van fysieke agressie. Voor de rechtbank is enkel een effectieve en langdurige gevangenisstraf gepast om de beide beklaagden het ontoelaatbare van hun handelen te doen inzien en om herhaling te voorkomen. Het feit dat de beide zwaargewonde slachtoffers de aanval overleefden, was ook geenszins toe te schrijven aan de goede wil van de beklaagden. Het overleven van de slachtoffers is louter te danken aan het snel en kordaat optreden van toevallige omstaanders en de hulpdiensten, die de eerste levensreddende handelingen toedienden", zo viel in het vonnis te lezen.

Lees meer over