Biermerk Heineken, dat sinds 1994 onafgebroken één van de grote merken was van de Champions League zou verdwijnen van de eerste rij. In hun plaats? Belgische brouwer AB InBev uit Leuven.
Heineken was in de sterkste Europese clubcompetitie eerst actief via dochtermerk Amstel, dan vanaf 2005 onder eigen naam.
Vanaf 2027 zou hun positie als officiële biersponsor van de UEFA-clubcompetities op de tocht staan. Immers het Belgisch-Braziliaanse AB InBev is pittig aan het onderhandelen voor de sponsorrechten. AB InBev wil volgens The Athletic 200 miljoen euro per jaar neertellen voor een zesjarig contract. Dat is 66 procent meer dan Heineken nu.
“De UEFA-clubcompetities bieden ons een unieke kans om wereldwijd memorabele ervaringen voor fans te creëren. We kijken ernaar uit om een langdurige partner te worden”, klinkt het in een persbericht.
AB InBev is de voorbije periode bezig met een fikse commerciële uitbreiding van zijn activiteiten. In september kondigden ze nog een samenwerking aan met Netflix.