Einde verhaal voor Café Alegria op de Oude Markt: zowat een jaar na de overname moet het legendarische café na meer dan 20 jaar de deuren sluiten. Een faillissement ligt aan de oorzaak van de sluiting
Wij contacteerden de eigenaar voor een reactie op de gedwongen sluiting, maar deze gaf aan dat hij hier ‘geen tijd voor had’. Erik De Rop, voorzitter van VZW Oude Markt, reageerde wel. Hij betreurt de sluiting. “Café Alegria gaat al zo’n 20 jaar mee (sinds 2001, nvdr.) en is recentelijk overgelaten aan een aantal jongens uit Antwerpen. Zij zijn in het midden van de coronacrisis gestart en dat is allesbehalve evident gebleken. Als je dan nog van een andere stad komt en het reilen en zeilen van Leuven wat minder kent, weet je dat het moeilijk wordt. Jammer, want het is altijd een mooie zaak geweest”, meent De Rop.
Er werd door de eigenaars van het pand een omgevingsvergunning aangevraagd en die werd uiteindelijk ook verkregen. Dat bevestigt schepen van Ruimtelijke Ordening Carl Devlies (CD&V). “Die vergunning is in orde, maar voor het café verandert er eigenlijk niks. In het pand zal zeker horeca gevestigd blijven, al is het momenteel nog niet duidelijk wat er precies zal komen. Eerst moet alles met de curator geregeld worden. Maar laat ons duidelijk zijn: er is geen probleem met de bouwkundige continuïteit van het pand”, aldus Devlies.
Rest de vraag: wat nu voor het legendarische pand op de Oude Markt? “Ik ben er zeker van dat er snel een goede overnemer gevonden zal worden”, zegt De Rop. Of die overnemer ervoor zal kiezen om de naam Café Alegria in stand te houden, zal in de toekomst bepaald worden.