Rik Daems (Open Vld) verlaat Leuvense gemeenteraad voor jong talent Alexandra Roumans

Leuven
Afbeelding

Open Vld-voorzitter Egbert Lachaert zet dit jaar in op partijvernieuwing en verjonging. En ook senator Rik Daems steunt die boodschap.

Alexandra Roumans was al twee jaar de tijdelijke vervanger van Daems in de gemeenteraad. Rik Daems kon de functie immers niet combineren met zijn voorzitterschap van het parlement van de Raad van Europa. Die opdracht loopt nu af. Toch beslist Rik Daems niet terug te keren naar de Leuvense gemeenteraad. Samen met de lokale Leuvense afdeling beslist Daems om Roumans definitief zijn zetel te gunnen. “Alexandra heeft dat de laatste twee jaar zeer goed  gedaan. Samen met Lien Degol vormt ze een sterk liberaal duo in de Leuvense gemeenteraad. Zij moet gemeenteraadslid kunnen blijven. Het is gezond als partij om jongeren te laten doorstromen. Onze nationale voorzitter Egbert Lachaert wil dit jaar sterk inzetten op scherpere ideeën en nieuwe gezichten. Ik steun dit volop en wil mee het voorbeeld geven. Alexandra moet in de gemeenteraad blijven en verder doorgroeien“, zegt Daems.

Jong talent met liberaal vuur

Alexandra Roumans Alexandra is een 30-jarige echte Leuvense (en woont nu in Kessel-Lo). Overdag werkt ze als directeur bij de socio-culturele organisatie Liberale Vrouwen, waarbij ze zich inzet voor meer vrouw en vooral meer vrijheid. ‘s Avonds engageert ze zich voor de Leuvenaar als gemeenteraadslid en in het weekend tapt ze biertjes in een Leuvense bierwinkel. “Toen ik onze voorzitter tijdens de nieuwjaarsreceptie hoorde zeggen dat hij in 2022 wilde inzetten op het aanwakkeren van het liberale vuur, met scherpere ideeën en nieuwe gezichten, sprak me dat enorm aan. Ik denk dat ik dat liberale vuur naar Leuven kan brengen en dat eigenlijk al een jaar of twee doe. Het is fijn dat zowel Rik Daems als Egbert Lachaert al meteen de daad bij het woord voegen.”

Ook nationaal voorzitter Egbert Lachaert vindt dat het tijd is om Alexandra alle kansen te geven. “Alexandra raakt vanuit de gemeenteraad al twee jaar onderwerpen aan die we ook vanuit de nationale partij scherpstellen. Veiligheid en burgerparticipatie bijvoorbeeld. Kijk maar naar ons voorstel om de Senaat om te vormen tot - onder meer - een plaats voor burgerpanels. Alexandra vertaalt dat soort liberale principes op een prachtige manier naar het lokale niveau. Zij is een perfect voorbeeld van het jonge talent in onze partij, dat ik graag wil laten doorstromen.”

Constructieve oppositie

Tijdens haar twee jaar in de gemeenteraad wist Alexandra zich vooral te onderscheiden door in te zetten op burgerparticipatie. In projecten zoals het zwembad aan de vaartkom of het nieuwe mobiliteitsplan voor de deelgemeenten, zette ze in op het betrekken van de Leuvenaar. Dat wil ze blijven doen, op een constructieve manier. “Het moet gedaan zijn met continu te ruziën. We moeten vooral samen werken aan een beter Leuven. Samen met Lien (Degol) ga ik voluit voor de rol van constructieve oppositie, waarbij ideeën van anderen niet meteen worden afgeketst maar waar we samen zoeken naar de beste oplossing. Wonen, veiligheid en het bouwen van een bruisende stad van iedereen zijn voor mijn prioriteit, waarbij luisteren naar de burger centraal moet staan.”

Tegelijk is Alexandra erkentelijk voor de kansen die ze al kreeg van de lokale Leuvense afdeling: “Ik ben vooral heel blij dat ik me kan blijven inzetten voor de Leuvenaar, het is iets wat ik met hart en ziel doe. Daarom ben ik erkentelijk aan Rik, Luc (Ponsaerts) en de hele Leuvense ploeg onder leiding van Caroline Stout, zowel voor hun mentorschap als voor hun vertrouwen in mij. We hebben een vernieuwde en energieke ploeg bij Open Vld, die klaar staat voor een nieuw hoofdstuk. Samen met Lien en de hele ploeg wil ik er na deze pandemie op uittrekken. Om terug voluit onder de Leuvenaars te komen. En zo onze stad beter te maken!”