Dinsdag deed de verkeersdienst van de Leuvense politie een verkeerscontrole, in samenwerking met de Vlaamse Belastingdienst (VLABEL) en de douane.
Er werd postgevat in de Platte Lostraat en in de Domeinstraat in Kessel-Lo. In totaal werden 22 voertuigen gecontroleerd.
Maar liefst tien bestuurders hielden de smartphone in de hand tijdens het rijden. Ze mogen zich allemaal aan een boete verwachten. Van één vrachtwagen was de geldigheid van de technische keuring verstreken. Aan die inbreuk is een boete van 1.000 euro gekoppeld. Een 63-jarige bestuurder bleek met zijn wagen te rijden tijdens een rijverbod. Bij de controle van de boorddocumenten kwam aan het licht dat de geldigheid van de keuring van de wagen verstreken was én dat het voertuig niet meer verzekerd was. De auto werd op bevel van het parket geïmmobiliseerd.
De 22 gecontroleerde bestuurders legden een negatieve ademtest af. De Vlaamse Belastingdienst inde ruim 6.600 euro aan achterstallige verkeersbelasting. De douane van zijn kant haalde voor bijna 16.300 euro aan openstaande boetes op.