Politiezone Boortmeerbeek-Haacht-Keerbergen controleert op gsmgebruik achter het stuur

Regio Leuven
Afbeelding

Deze maand maart houdt de politiezone Boortmeerbeek-Haacht-Keerbergen gerichte controles tegen het misbruik van smartphones en elk elektronisch apparaat tijdens het besturen van een wagen.

Begin maart vorig jaar veranderde de wegcode zodat niet enkel meer bestuurders beboet konden worden die hun gsm in de hand hielden. Voortaan kan het gebruik geverbaliseerd worden van elk elektronisch
apparaat dat niet in een houder is vastgemaakt.

“Behalve wanneer zijn voertuig stilstaat of geparkeerd is, mag de bestuurder geen mobiel elektronisch apparaat met een scherm gebruiken, vasthouden noch manipuleren, tenzij het in een daartoe bestemde houder aan het voertuig bevestigd”, klonk het bij de politie.

Voor elke vastgestelde inbreuk zal een klassiek proces-verbaal worden opgesteld dat door de rechtbank zal behandeld worden op een themazitting. Concreet betekent dit dat alle bestuurders van motorrijtuigen
gedagvaard zullen worden voor de rechtbank en dat voor fietsers een minnelijke schikking (boete) wordt opgelegd door het parket.

Elk jaar vallen 150 doden en 850 zwaargewonden door afleiding in het verkeer. Grote boosdoener is de gsm, maar zelfs de soort muziek in de auto en het gespreksonderwerp beïnvloeden je kans op een ongeval. “Neen, u kan niét rijden en gsm’en tegelijk”, klinkt het