Zware brand bij Tiens busbedrijf, vlammen tot ver in de omgeving te zien

Regio Leuven
Afbeelding

In Tienen brak vannacht een zware brand uit bij het busbedrijf Multiobus aan het industriepark. De vlammen en een zware rookontwikkeling waren tot ver in de omgeving te zien.

Georges Claes werd op 7 januari 1920 werd geboren. Zijn indrukwekkend palmares tussen de jaren 43 en 50, en vooral zijn overwinningen  in Parijs-Roubaix (1946 en 1947) spreken tot de verbeelding en hij wordt in één adem genoemd in het zeer exclusieve lijstje van grote namen. Hij had een grote wilskracht en heeft vele mensen uit Boutersem kippenvel bezorgd. Als inwoner van Kerkom werd de naam van Georges Claes regelmatig wereldnieuws waardoor hij de gemeente op de kaart heeft gezet.

Georges Claes had een dochter Gilberte en een zoon Georges (Georges Claes Junior) die lange tijd in Kerkom woonde. Georges woont nu in Leuven, Gilberte in Korbeek-Lo. Het ouderlijke huis met opschrift ‘Café Parijs-Roubaix ‘schittert nog steeds als een icoon langs de Malendriesstraat in Kerkom, maar is geen café meer.

Georges Claes route?

Guy Vanbelle: “ Als kersvers schepen en bovendien inwoner van Kerkom ben ik zeer tevreden dat Georges Claes senior nu postuum de titel toebedeeld krijgt van ‘ereburger van Boutersem’. Hij is een voorbeeld van wilskracht geweest destijds en zijn koersen en zijn naam staan gegrift in het geheugen van inwoners die hem hebben gekend.  Dit is een idee waar de voltallige gemeenteraad en ook alle inwoners achter staan”.

Dat Georges Claes ereburger is, vormt ook een mooie kans voor het toerisme in Boutersem. Schepen Tinne Alaerts droomt van een Georges Claes route, dwars door Kerkom. “Een recreatieve fietsroutelangs het voormalige cafeetje ‘Parijs Roubaix’ met het renner verhaal van Georges Claes vereeuwigd in een podcast. Dat zou toch een mooie toeristische meerwaarde zijn hè”, aldus Tinne.

Lees verder onder de foto