Gemeente Bertem in alarmfase geplaatst en evenementen geannuleerd

3 november 2021 | 12u58 | Gepost door annpeeters
Daan
De besmettingscijfers in Bertem zijn de afgelopen dagen significant gestegen. Door deze slechte cijfers heeft Agentschap Zorg en Gezondheid de gemeente in een alarmfase geplaatst. Het gemeentebestuur vraagt voorzichtigheid en annuleert evenementen.

"De besmettingen zijn niet terug te brengen tot één leeftijdsgroep. Door deze slechte cijfers heeft Agentschap Zorg en Gezondheid onze gemeente in een alarmfase geplaatst. Dat wil zeggen dat onze gemeente extra in het oog wordt gehouden. Maar ook onze lokale crisiscel volgt de cijfers nauwlettend op. Reden tot paniek is niet nodig. Wees wel extra voorzichtig, zodat we een verdere verspreiding vermijden", laat het gemeentebestuur weten.

"Ook al bent u gevaccineerd, u kan nog altijd besmet worden met het coronavirus. Door het vaccin zal u er minder ziek van worden. Ondanks de hoge vaccinatiegraad in Bertem (93,02% van alle 12-plussers) willen we onze inwoners aanmoedigen tot algemene voorzichtigheid, want corona is nog niet uit beeld."

Respecteer volgende regels:

  • Hou 1,5 meter afstand van anderen.
  • Verlucht de ruimte als u met meerdere mensen samen bent.
  • Draag een mondmasker waar nodig.
  • Voelt u zich ziek, blijf thuis.
  • Respecteer de quarantaineplicht.

Lokaal bestuur annuleert evenementen

"Om een verdere verspreiding van het coronavirus te vermijden, kunnen we jammer genoeg niet anders dan volgende activiteiten te annuleren."

  • de workshop 'ontwerp je eigen totebag of T-shirt' op vrijdag 5 november in de bib
  • de opening van de sporthal op zondag 7 november
  • voorleesuurtje in de bib op zondag 7 november
  • leesclub in de bib van Leefdaal op 10 november

Lees meer over