Werken op E40 en E314 op komst

Regio Leuven
Afbeelding

Een aannemer doet op de avond van 14 maart werken op het verkeersknooppunt van de E40 en de E314 in Heverlee. De werken worden ‘s avonds en ‘s nachts uitgevoerd, om de hinder te beperken.

De aannemer zal ‘langsgroeven’ in het wegdek frezen. Dat zijn groeven in de lengte van het wegdek. De bedoeling daarvan is om het wegdek stroever te maken. De laatste tijd bleek uit metingen van het Agentschap Wegen en Verkeer, de wegbeheerder, dat het wegdek in de lus onvoldoende stroef was. De federale politie had eerder melding gedaan van ongevallen. 

Rechtsomkeer in Haasrode 

Bestuurders die uit Brussel komen en in de richting van Lummen willen rijden, zullen tijdens de volledige duur van de werken moeten doorrijden tot aan het op- en afrittencomplex van Haasrode. Daar zullen ze de snelweg moeten verlaten, om de E40 in de andere richting te nemen. In Heverlee zullen ze dan alsnog de E314 kunnen nemen. De werken starten op dinsdagavond om 21 uur en zullen beëindigd worden voor 5 uur ‘s ochtends diezelfde nacht. De weg zal dus volledig opengesteld worden voor de start van de ochtendspits.